Pompy ciepła

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego jak działają pompy ciepła?
Jesteśmy tutaj jako Twój ekspert na każdym kroku.
Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Wycena jest bezpłatna.

Ekologiczne ciepło dla Twojego domu

Powietrzne pompy korzystają z energii zgromadzonej w powietrzu. Dzięki wentylatorom umieszczonym w jednostce zewnętrznej powietrze dociera do niskociśnieniowego układu. Odparowujący czynnik R32 pobiera ciepło, a jego opary trafiają do sprężarki, która podczas procesu sprzężenia zwiększa jego temperaturę. Wytworzony w procesie gaz trafia do tzw. skraplaczy znajdujących się w jednostce wewnętrznej. Temperatura czynnika jest wówczas wyższa od powietrza w pomieszczeniu co sprawia, że ten skrapla się i ochładza przekazując ciepło i energię wytworzoną podczas sprzężenia. Wystudzony R32 wraca do jednostki zewnętrznej tam ulega rozprężeniu a cykl rozpoczyna się od nowa.

Warto zauważyć, że w okresie letnim obieg odwraca się a urządzenie pełni zadanie klimatyzacji.

Rozbudowana oferta pomp

Pompa, oprócz ogrzewania i chłodzenia w instalacji CO, znajduje doskonałe zastosowanie w ogrzewaniu wody użytkowej, a wspomagana przez panele fotowoltaiczne staje się niezwykle atrakcyjnym produktem dla osób ceniących sobie ekonomiczne, wygodne i nowoczesne rozwiązania grzewcze.

Pompy ciepła w ofercie JK TEAM sp. z o.o. :

ATLANTIC ( FUJITSU ) 

LG

KAISAI 

 

FAQ: Pytaninia i odpowiedzi

W naszej ofercie są dostępne nisko jak i wysokotemperaturowe pompy ciepła powietrze-woda, które zapewniają ogrzewanie oraz ciepła wodę.
- Pompa ciepła czynnik R32
- Serwis 24h/dobę
- Gwarancja nawet 10 lat
- Rozwiązanie przyjazne dla środowiska - bezpieczniejsze dzięki Bluevolution
- Większa energooszczędność i klasa energetyczna
- Proste, intuicyjne ustawienia i monitoring poprzez nowoczesny sterownik
- Atrakcyjny design, który pasuje do każdego wystroju wnętrza
- Gwarantowany niewielki obszar zabudowy i łatwa instalacja

Pompa ciepła to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego systemu grzewczego. Klasyczne pompy ciepła składają się z dwóch części - jedna montowana w domu, a druga na zewnątrz. Pobrane z powietrza ciepło, przy użyciu energii elektrycznej, zapewnia komfortową temperaturę w domu, biurze, obiekcie przemysłowym.

COP to współczynnik wydajności cieplnej, czyli stosunek mocy grzewczej pompy ciepła do mocy energii elektrycznej potrzebnej do pracy sprężarki. Najczęściej przedstawiany jest dla parametrów 7 st. C (temp. na wejściu do pompy ciepła) i 35 st. C (na zasilaniu systemu grzewczego). Im współczynnik COP jest większy, tym większa jest efektywność pompy. Najlepsze pompy mają współczynnik rzędu 5.

Pompy ciepła

Pompa ciepła, to nowoczesne rozwiązanie będące alternatywą dla tradycyjnego systemu ogrzewania budynków. Za jej wyborem przemawiają dwa podstawowe argumenty: ekologia i ekonomia.

Dzięki jej pracy domownicy zyskują najtańsze źródło ogrzewania budynku. Źródłem ciepła jest otaczające nas powietrze, czyli bezpłatna i powszechnie dostępna energia odnawialna. Użytkownicy pomp ciepła cenią również ekologiczny aspekt jej pracy, bowiem pompa nie emituje żadnych spalin i zanieczyszczeń.

Modernizacja budynku i wymiana przestarzałego, nieefektywnego źródła ciepła na pochodzące z odnawialnego źródła, to nie tylko wyraz troski o stan powietrza, to konieczność obwarowana uchwałami antysmogowymi obowiązującymi w wielu miastach i województwach Polski. Wymiana źródła ciepła, którym ogrzewamy wnętrz ma wpływa na jakość powietrza, którym oddychamy.

Najnowocześniejszą alternatywą dla niespełniających norm kotłów i pieców zasilanych węglem jest pompa ciepła. Ekologiczne urządzenie zasilane niewyczerpaną energią odnawialną dostarczy domownikom ciepło i ogrzeje wodę użytkową, jednocześnie generując oszczędności.

Ekologiczne ciepło dla Twojego domu

Powietrzna pompa korzysta z energii zgromadzonej w powietrzu. Dzięki wentylatorom umieszczonym w jednostce zewnętrznej powietrze dociera do niskociśnieniowego układu z ekologicznym czynnikiem R-32. Odparowujący czynnik pobiera ciepło a jego opary trafiają do sprężarki, która podczas procesu sprzężenia zwiększa jego temperaturę. Wytworzony w procesie gaz trafia do tzw. skraplaczy znajdujących się w jednostce wewnętrznej. Temperatura czynnika jest wówczas wyższa od powietrza w pomieszczeniu co sprawia, że ten skrapla się i ochładza przekazując ciepło i energię wytworzoną podczas sprzężenia. Wystudzony R-32 wraca do jednostki zewnętrznej tam ulega rozprężeniu a cykl rozpoczyna się od nowa. Warto zauważyć, że w okresie letnim obieg odwraca się a urządzenie pełni zadanie klimatyzacji.

Rozbudowana oferta pomp ciepła sprosta zapotrzebowaniu na ciepło różnorodnych budynków i mieszkań. Za sprawą nowoczesnych jednostek grzewczych domownicy poprawią stan powietrza w swojej okolicy i wygenerują oszczędności. Niskotemperaturowa pompy ciepła – zasilana energią odnawialną, odbierając energię z powietrza ogrzewa, chłodzi oraz dostarcza ciepłą wodę w sposób zrównoważony. Jak to się dzieje? Pompa ciepła zasilana jest w 75-80% energią odnawialną wydobywaną z powietrza i w 25-20% prądem elektrycznym. W pełnym trybie ogrzewania osiąga wysoką oszczędność energetyczną klasy A++ i A+++.

Jaka pompa ciepła jest dla mnie

Na prawidłowy dobór optymalnego rozwiązania grzewczego w obiekcie ma wpływ wiele czynników.

Optymalne funkcjonowanie rozwiązań uzależnione jest od parametrów obiektu, w którym ma znaleźć zastosowanie., tj. od jego wielkości, klasy energooszczędności, rodzaju instalacji CO czy wcześniej użytkowanego urządzenia grzewczego. Możliwości doboru urządzeń ze względu na rolę, które spełnią są ogromne.

Specjaliści JK TEAM są do Twojej dyspozycji. Starannie i rzetelnie określimy rozwiązanie, które zaspokoi zapotrzebowanie na ciepło dla Ciebie i Twoich bliskich oraz przyniesie wyraźne oszczędności dla Twojego budżetu.

Podstawą prawidłowego doboru urządzeń jest rzetelny audyt, który miłą chęcią wykonamy dla Ciebie.

Porozmawiajmy

Zawsze możesz liczyć na miłą i profesjonalną obsługę.

Telefon:

+48 720 811 712

E-mail:

kontakt@pradznatury.pl

Lokalizacja:

Krzeczyn,

56-400 Oleśnica