Fotowoltaika Jarocin

Produkuj własny, darmowy prąd!

Fotowoltaika Jarocin

Oszczędzaj z fotowoltaiką

Fotowoltaika Jarocin umożliwia niezależność finansową oraz bezpieczeństwo energetyczne na lata. Około 80% energii w Polsce powstaje z węgla, co oznacza, że ze względu na wysoką emisję dwutlenku węgla, ceny za prąd nadal będą rosły. Panele fotowoltaiczne to sposób na czystą energię i niezależność od wysokich rachunków.

województwo wielkopolskie

Twoje korzyści z fotowoltaiki

Dlaczego my?

Wiemy, że ilość formalności potrafi przyprawić o zawrót głowy, dlatego nie ograniczamy się do sprzedaży ogniw fotowoltaicznych. Zapewniamy również kompleksową obsługę oraz pomagamy klientom otrzymać dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych. Fotowoltaika od Pradznatury.pl to niezawodna inwestycja na przynajmniej 25 lat.

Oszczędności

Fotowoltaika Jarocin to skuteczny sposób na niezależność od stale rosnących cen prądu w województwie Wielkopolskim. W Polsce głównym źródłem energii jest węgiel, który emituje szkodliwą ilość dwutlenku węgla. Tymczasem Unia Europejska bierze pod uwagę wpływ wytwarzania prądu na środowisko. Dopóki więc węgiel będzie głównym źródłem energii, ceny prądu będą wysokie nie tylko w Jarocinie. Panele fotowoltaiczne pozwalają oszczędzić pieniądze wydawane na rachunki za energię elektryczną.

Niezawodność

Standardowa fotowoltaika sprawnie funkcjonuje przez 25 lat, natomiast dobrej jakości panele fotowoltaiczne mogą służyć nawet do 40 lat. Na sprawność instalacji wpływa między innymi jakość komponentów oraz prawidłowy montaż paneli fotowoltaicznych. W Pradznatury.pl to właśnie wydajność jest na pierwszym miejscu. Fotowoltaikę instalujemy między innymi w takich miastach jak Kępno, Ostrów Wielkopolski, Jarocin, Leszno.

Niezależność

Decydując się na panele fotowoltaiczne, stajesz się dostawcą prądu, jednocześnie nie szkodząc środowisku. Energia elektryczna jest wytwarzana niezależnie od warunków atmosferycznych – wyprodukowany prąd wykorzystujesz na bieżące potrzeby, a nadwyżki można zużyć w nocy lub w okresie mniejszej wydajności paneli. Koszty eksploatacji ogniw fotowoltaicznych w Jarocinie są bardzo niskie, natomiast sama instalacja na co dzień nie wymaga obsługi.

Dofinansowanie

Instalacje fotowoltaiczne dla domu cieszą się coraz większą popularnością, między innymi dlatego, że rząd proponuje rozwiązania wspierające mikroinwestycje. Jednym z nich jest program „Mój Prąd”, dzięki któremu możesz otrzymać zwrot części kosztów. Klientom z Jarocina pomagamy dopełnić wszystkich formalności związanych z dofinansowaniem do fotowoltaiki. W następnych latach można również skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

Czysta energia

Ogniwa fotowoltaiczne w Jarocinie to ekologiczna alternatywa, ponieważ nie generują szkodliwego dla ludzi oraz zwierząt hałasu, nie wytwarzają dużej ilości odpadów oraz przy stałej produkcji prądu nie emitują CO₂ do atmosfery. Aby mieć pewność, że fotowoltaika jest bezpieczna dla środowiska, warto wybrać panele słoneczne dobrej jakości.

Sprawdź gdzie działamy

Inne miasta w Województwie Wielkopolskim

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

FAQ

Jakie są korzyści z fotowoltaiki?

Największą zaletą instalacji fotowoltaicznej jest niezależność od rosnących cen prądu i zewnętrznych dostawców. Takie rozwiązanie jest również bezpieczne dla środowiska.

Czy jakość panelu fotowoltaicznego ma znaczenie?

Jakość ogniw fotowoltaicznych przekłada się bezpośrednio na ich sprawność, czyli zdolność instalacji do przetwarzania promieni słonecznych w prąd.

Co wchodzi w skład zestawu fotowoltaicznego?

Zestaw zawiera panele fotowoltaiczne, inwerter (falownik), zabezpieczenie AC/DC, system do montażu, okablowanie oraz optymalizatory.

Jak instalacja fotowoltaiczna działa w okresie zimowym?

Zimą wydajność paneli jest obniżona, ale poziom produkcji prądu nigdy nie spada do zera. W tym czasie można wykorzystać nadwyżki wyprodukowane w pozostałych miesiącach.

Jaka jest optymalna wielkość instalacji?

Rozmiar instalacji zależy od zapotrzebowania energetycznego domu oraz mocy paneli fotowoltaicznych, dlatego nasi pracownicy każdy przypadek konsultują indywidualnie.

Jaki jest całkowity koszt instalacji?

Instalacja fotowoltaiczna to koszt rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale można je obniżyć, korzystając z dofinansowania oraz ulgi termomodernizacyjnej.