Fotowoltaika Wrocław, Dolnośląskie

Instalacje fotowoltaiczne – energia elektryczna przyszłości

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się pozyskiwanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Prąd można uzyskać także za pośrednictwem paneli słonecznych. Fotowoltaika przynosi wiele korzyści użytkownikom. Pochodząca z tego źródła energia jest znacznie tańsza w eksploatacji (trzeba tylko ponieść jednorazowy wydatek na jej zainstalowanie w kwocie około 20 tys. zł), a proces jej wytwarzania nie wiąże się z generowaniem niebezpiecznych dla środowiska naturalnego zanieczyszczeń. Warto mieć świadomość, że instalacje fotowoltaiczne nie wymagają obsługi. Po ich zamontowaniu na dachu domu prywatnego czy obiektu użyteczności publicznej działają one automatycznie, gromadząc energię słoneczną i przetwarzając ją na prąd. Systemy fotowoltaiczne o mocy nieprzekraczającej 50 kW można zainstalować w dowolnym miejscu bez konieczności uzyskania zezwolenia.

Fotowoltaika to inwestycja, która zwraca się w całości po około 7 latach. Warto postarać się o jej dofinansowanie ze środków unijnych.

instalacje fotowoltaiczne wrocław dolnośląskie
fotowoltaika wrocław dolnośląskie

Fotowoltaika – tania energia elektryczna w zasięgu ręki

Jesteś z Wrocławia lub z innego miasta znajdującego się w województwie dolnośląskim? W takim razie dobrze trafiłeś! Firma Prąd z Natury na Twoje życzenie podejmie się zamontowania instalacji fotowoltaicznych we wskazanym przez Ciebie miejscu. Nie musi to być koniecznie dach budynku. W większości przypadków równie dobrze sprawdzają się instalacje fotowoltaiczne przymocowane do balustrad balkonowych albo tarasowych bądź umieszczone na ogrodzeniach lub pobliskich drzewach. Trzeba przy tym pamiętać o konieczności usytuowania paneli po stronie południowej tak, aby miały one nieograniczony dostęp do promieni słonecznych.

Panele fotowoltaiczne podłącza się do dotychczasowej instalacji elektrycznej, zwykle do skrzynki rozdzielczej. Do ich prawidłowego działania niezbędne jest zastosowanie falownika wytwarzającego energię elektryczną.

Już dziś skorzystaj z usług firmy Prąd z Natury z Wrocławia w województwie dolnośląskim. Gwarantujemy, że nigdy nie pożałujesz swojej decyzji.

Wyślij formularz – oddzwonimy.

Pozostaw nam swoje dane w poniższym formularzu a my umówimy Cię z doradcą.