Fotowoltaika – dotacje, dofinansowanie

Postaw na jakość i nie płać już więcej rachunków za prąd!

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z licznych korzyści płynących z fotowoltaiki. To rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale przede wszystkim ekonomiczne, które zapewnia korzystającym z niego osobom dostęp do darmowej energii elektrycznej powstającej dzięki przekształcaniu energii słonecznej. Co ważne, inwestycja w montaż paneli fotowoltaicznych może się zwrócić nawet po kilku latach, podczas gdy ich minimalną trwałość określa się na 30 lat. Szybkie odzyskanie poniesionych kosztów ułatwiają zaś liczne dotacje dostępne w postaci bezzwrotnego dofinansowania, ulg podatkowych i korzystnych pożyczek. Sprawdź, na jakie wsparcie możesz liczyć!

fotowoltaika dla firm oleśnica

Dotacje na fotowoltaikę – na co warto zwrócić uwagę?

Dla osób zainteresowanych inwestycją w fotowoltaikę dostępne są różnego rodzaju dotacje – krajowe, unijne, a niekiedy również lokalne. Programów jest na tyle dużo, że w zasadzie każdy może otrzymać jakiegoś rodzaju dofinansowanie. Poza tym montaż paneli wiąże się np. z ulgami podatkowymi, które również można uznać za rodzaj wsparcia finansowego. Ponadto dotacje są dostępne m.in. w ramach programów:

  • Mój Prąd – dotacja w wysokości 3000 zł dla gospodarstw domowych,
  • Czyste Powietrze – pożyczka na fotowoltaikę dla nowo budowanych domów,
  • Agroenergia – dotacja refundująca nawet 40% kosztów poniesionych na instalację fotowoltaiczną o mocy od 3kW do 1MW; program przeznaczony dla gospodarstw rolnych.

Każdy z nich działa na innych zasadach i oferuje odrębne warunki, dlatego warto zapoznać się ze wszystkimi możliwościami przed podjęciem decyzji.

Jeśli interesują Cię niezawodne, opłacalne i funkcjonalne panele fotowoltaiczne, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Projektujemy, dobieramy i montujemy instalacje tego typu w mieście Oleśnica i okolicach już od wielu lat. Swoim klientom pomagamy również uzyskać dofinansowanie i wybrać jego najkorzystniejszą formę. Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych, rolników i firmy!

Poświęć 5 minut przedstawimy Ci wycenę na Twój własny, darmowy prąd:

Formularz wyceny Twojej instalacji

Leave this field blank
zł/mies.
Regulamin i polityka prywatności znajdują się w stopce strony.